محبت و رابطه جنسی در یک زمان!

محبت و رابطه جنسی در یک زمان!

محبت و رابطه جنسی مکمل یکدیگر هستند! مسئله سازترین موضوع در رابطه جنسی برای زوج ها، نارضامندی از میزان محبت دریافتی است. برای زنان به طور معمول صمیمیت عاطفی بر تمایلات جنسی مقدم است در حالی که مردان اغلب رابطه جنسی را به منزله راهی برای افزایش صمیمیت می‌دانند. عدم توجه به این اختلاف سبب می‌شود تا زنان کمتر احساس محبت کنند. پس لازم است این ویژگی ها را در نظر بگیرید.
مهارت ابراز عواطف مثبت را در خود تقویت کنید.با به کارگیری مهارتهای گفت و گو، احساسات و علایق خود را درباره مسائل جنسی با همسرتان در میان بگذارید تا این مسائل به دیواری که گذر از آن برایتان ممکن نیست، تبدیل نشوند. در گفتگو باید به این نکات توجه داشته باشید:
یک: توجه کردنهرگونه فعالیتی را که موجب حواس پرتی میشود کنار بگذارید. به سوی او روی برگردانید و با وی تماس چشمی برقرار کنید. میان صحبت هایش ندوید و سخنانش را قطع نکنید.
دو: تصدیق تجربه و احساس همسر(همدلی)وقتی به آنچه همسرتان می گوید علاقه نشان می دهید و احترام می گذارید به تجربه و احساس همسرتان اعتبار می بخشید. حتی اگر با او کاملا موافق نباشید. همدلی می تواند از تکان دادن سر یا تایید کلامی(آها)یا بیان عباراتی چون:

  • به نظر میرسد که مهم باشد.
  • می توانم بفهمم که واقعا نگران و دل واپسی
  • حدس می زنم واقعا نمی خواهی بروی

سه: دعوت به اطلاعات بیشترحرفی بزنید یا کاری کنید که همسرتان را برانگیزد تا خودجوش هرچه میخواهد بگوید. برای مثال به او بگویید:

  • خوب بعد چی شد؟
  • خوب که چی؟
  • فکر میکنی این کار شدنی است؟

مقدمات را رعایت کنید!با همسرتان تماس بدنی عاشقانه داشته باشید. نوازش های ظریف و مهربانانه همسر، آرامش بخش است و احساس امنیت خاطر را تقویت میکند. کشش ها و تمایلات جنسی خود را زنده نگه دارید آن‌ها را سرکوب نکنید. در رسیدن به رضایت جنسی دوطرف نقش دارند. کشش جنسی همان اندازه که به زن مربوط است به مرد نیز بستگی دارد. فشارهای عصبی روزانه مانند کار، پول، بچه داری مشغله‌های فراوان زمان کم و … را پیش از ایجاد یک رابطه جنسی کاهش دهید. وضعیت بدنی همسرتان را بپذیرید و تصاویر منفی را از ذهنتان بزدایید. به پیش نوازی های جنسی بسیار اهمیت دهید و هیچ گاه رابطه ای زناشویی را به یکباره صورت ندهید. رابطه جنسی نوعی گفت و گو است. اگر خارج از محدوده این رابطه، ارتباط خوبی داشته باشید، نیمی از رضایت جنسی حاصل شده است.

فهرست مطالب

لینک کوتاه این مقاله

sobolicc.com/?p=1932